facebook facebook  telefon 600 189 631 e-mail sklep@canilove.pl  logowanie   WYLOGUJ    ZALOGUJ  
 
  
Zwykły newsletter? NIE! To elitarny Psiesletter i 5% rabatu na zakupy!
Podaj swój adres e-mail i zyskaj dostęp do promocji, nowości i nowinek z naszego Psieslettera. Przy okazji zgarnij 5% rabatu na pierwsze zakupy! (rabat nie obejmuje produktów w promocji)
Chcę zapisać się do newslettera i otrzymywać na mój adres e-mail kody rabatowe, materiały edukacyjne, informacje o nowościach, promocjach i akceptuję Politykę Prywatności.
Wybierz walutę (choose a currency)
Trzy główne zalety zabawy z psem 0
Trzy główne zalety zabawy z psem

Trzy główne zalety zabawy z psem

 

Ludzie zbudowali cały przemysł skupiający się na zabawie ze swoimi futrzanymi podopiecznymi. Uwielbiamy zabierać nasze psy do parków; uwielbiamy machać czymś przed nosem naszego milusińskiego lub szarpać się z nim. Ale czy to wszystko ma znaczenie? Czy nasi czworonożni przyjaciele faktycznie korzystają z tego? Czy są szczęśliwsi?

 

Badanie po badaniu pokazuje, że psy które przez dłuższy czas pozbawione są stymulacji w postaci zabawy, wykazują o wiele więcej problemów behawioralnych niż te, które regularnie bawią z właścicielami. Jakie są więc korzyści? Dlaczego psy potrzebują zabawy?

 Zabawa z psem HuggleHounds

POMAGA IM ZACHOWAĆ DOBRĄ FORMĘ PSYCHICZNĄ 

Podczas interakcji z zabawkami, zabaw na wolnym powietrzu lub z innymi psami Twój pupil aktywnie bada otoczenie, weryfikuje co znajduje się przed nim.
Zazwyczaj jest to węszenie, kopanie, drapanie, żucie lub gryzienie przedmiotów znajdujących się w ich otoczeniu.

Zabawa z innymi psami pomaga w socjalizacji, uczy współpracy oraz pokazuje im granice zachowań dopuszczalnych w „zabawie”.

Wszystko to utrzymuje aktywność mózgu, co sprzyja zdrowiu psychicznemu.

Ok, a w co mają z tym wspólnego zabawki? Na przykład dostępne u nas pluszaki HuggleHounds i Kong zostały zaprojektowane tak aby supełki zawiązane „na” lub „w” kończynach, piszczałki i szeleszczące wstawki oraz pluszowy materiał, zapewniały Twojemu zwierzęciu jak najszersze możliwości eksploracji i interakcji z zabawką.

 jak bawić się z psem?

POMAGA IM ZACHOWAĆ DOBRĄ FORMĘ FIZYCZNĄ

Wielu z nas zszokować może fakt, że prawie połowa wszystkich psów w kraju niezależnie od rasy uważana jest za zwierzęta z nadwagą. Powodem takiej sytuacji jest niewystarczająca ilość aktywności fizycznej. Nie należy jednak w takiej sytuacji popadać w skrajność, fundując psu istny obóz survivalowy. Codzienna zabawa niezależnie od tego czy jest to interakcja z ich „czteronożnymi przyjaciółmi” czy domowe harce z pluszakiem lub piłką jest w stanie zapewnić prawdziwe ćwiczenia Twojemu zwierzakowi.

Podczas szaleństw z zabawką cała praca włożona w szarpanie i próby rozerwania „ofiary” okazuje się być naprawdę efektywnym treningiem nawet dla największych psów. Pamiętajmy jednak że w tym wypadku rozmiar ma znaczenie i zawsze należy odpowiednio dopasować rodzaj zabawki do rozmiaru i charakteru naszego pupila.

Z pomocą w tym zakresie przychodzą producenci zapewniając stosowne tabele rozmiarowe (Hugglehounds, Kong).

 jakie zabawki dla psa?

POMAGA WZMOCNIĆ WIĘŹ MIĘDZY TOBĄ A TWOIM ZWIERZAKIEM

Równie ważną, jak zdrowie fizyczne i psychiczne, funkcją zabawy z futrzakiem jest zapewnienie codziennej okazji do nawiązania więzi ze zwierzęciem i zaangażowania go w nawiązywanie kontaktu fizycznego.

Podobnie jak karmienie o stałych porach, codzienna wspólna zabawa wprowadza do życia rytm, który pomaga w zapewnieniu spokoju i szczęścia naszego pupila będąc jednocześnie zabawnym i rozwijającym doświadczeniem.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium