facebook facebook  telefon 600 189 631 e-mail sklep@canilove.pl  logowanie   WYLOGUJ    ZALOGUJ  
 
  
Zwykły newsletter? NIE! To elitarny Psiesletter i 5% rabatu na zakupy!
Podaj swój adres e-mail i zyskaj dostęp do promocji, nowości i nowinek z naszego Psieslettera. Przy okazji zgarnij 5% rabatu na pierwsze zakupy! (rabat nie obejmuje produktów w promocji)
Chcę zapisać się do newslettera i otrzymywać na mój adres e-mail kody rabatowe, materiały edukacyjne, informacje o nowościach, promocjach i akceptuję Politykę Prywatności.
Wybierz walutę (choose a currency)
Dlaczego psy potrzebują zabawek? 0
Dlaczego psy potrzebują zabawek?

Dlaczego psy potrzebują zabawek?

Zabawki zapewnić stymulację umysłową, umożliwić odpowiednie żucie i służyć jako ważne narzędzie w modyfikacji zachowania.

Zabawki stymulują umysłowo i fizycznie i pomagają zaspokoić emocjonalne i fizyczne potrzeby psa. Chociaż dziś psy są hodowane przede wszystkim jako zwierzęta towarzyszące, wciąż potrzebują czegoś do zrobienia. W przypadku braku „pracy” będą szukać sposobów na zajęcie swojego czasu i zaspokojenie potrzeb związanych z żuciem. Jeśli nie chcesz, aby samodzielnie wybrały własne zabawki do żucia, takie jak sofa, pilot TV lub rolka papieru toaletowego, zapewnij im odpowiednie i bezpieczne zajęcia.

zabawki dla psów

Na rynku dostępne są setki zabawek dla psów którymi zasypujemy pupila, jednak nie wszystkie powinny się znaleźć w jego zębach. Dobrze dobrane zabawki są doskonałymi stymulatorami umysłowymi, które zachęcają do aktywnej zabawy i minimalizują okresy nudy. Zmniejsza to ryzyko zachowań destrukcyjnych lub przekierowuje uwagę u twojego zwierzaka na „właściwy tor”. Jednak psy są bardzo podobne do dzieci i szybko nudzą się swoimi zabawkami. Kiedy tak się dzieje, wartość zabawki jako ujścia psychicznego i fizycznego zostaje utracona. Zaleca się wybór od sześciu do ośmiu zabawek dla każdego zwierzaka, upewniając się, iż każda z nich ma inną teksturę, rozmiar i kształt. Zabawki należy rozdawać po maksymalnie dwie, a następnie wymieniać co kilka dni, aby zwierzę zawsze miało coś innego do zabawy. Rotacja zabawkek to najlepszy sposób, aby utrzymać ich atrakcyjność.

Większość ludzi nie docenia inteligencji psów i jest zaskoczona, widząc, jak bardzo ich zwierzaki lubią wyzwania.

Zabawki to wyjątkowy sposób na nauczenie psa relaksu.

kong zabawki dla psa czy warto?

Pies z zabawką Kong.

Kości do żucia, poroża łosia lub jelenia, kopyta i inne produkty do żucia o przedłużonym działaniu sprzyjają rozluźnieniu i skoncentrowanemu żuciu. Psy kładą się z tymi produktami i oddają się odprężającemu żuciu.

Kong Classic to jedna z zabawek, bez której trudno się obejść, jest wyjątkowo polecana w arsenale opiekuna psów. Kong to gumowa zabawka w kształcie ula, którą wypełnia się miękkim pokarmem. Twoje zwierzę musi „wymyślić”, jak wydostać jedzenie ze środka. Napełnij go mokrą karmą dla psów, naturalnym jogurtem, pasztetem, słodkimi ziemniakami lub inną miękką zdrową żywnością i włóż ją do zamrażalnika. W zależności od typu pokarmu i rozmiaru zabawki zamrażanie trwa minimum godzinę.

Kiedy przyjdzie właściwa pora, daj swojemu psu „coś do zrobienia”! Nie chcesz, aby pies był „prześladowany” podczas odwiedzin znajomych? Wyślij go do jego klatki lub innego bezpiecznego miejsca i daj mu Kong’a. Jest to skuteczne i bezpieczne rozwiązanie, wielu użytkowników zabawki powiedziały nam, że to najlepsza rada, jaką kiedykolwiek otrzymali. Zabawki Kong są wyjątkowym „przyjacielem” psa, dzięki czemu są również bardzo lubiane dla ludzi.

Dostępne w wielu rozmiarach, można je spokojnie przechowywać w zamrażarce, dzięki czemu są zawsze dostępne, natomiast po użyciu można je umyć w zmywarce. Pamiętaj tylko, aby zmniejszyć dzienną ilość karmy dla psów, aby zrównoważyć jej spożycie w zabawce. Jeśli wcześniej próbowałeś Konga z psem, a Twój pies nie był zainteresowany, spróbuj wypełnić go jednym z powyższych miękkich produktów. Psy mogą się poczuć sfrustrowane zabawką, jeśli jest wypchana suchą przekąską, której nie mogą wydostać.

Kilka ważnych ostrzeżeń o zabawkach dla psów.

Bezpieczeństwo zabawki zależy od sposobu, w jaki Twój pies wchodzi w interakcję z zabawką, interakcja ta może z czasem ulec zmianie. Pluszowa zabawka (przeznaczona dla ludzi), z którą twój 10-tygodniowy szczeniak wyglądał słodko, może nie być dobrym wyborem, gdy pies ma 5 miesięcy i testuje możliwości swoich zębów! Wybierz produkt przeznaczony dla zwierząt!

zabawa z psem

Nadzoruj swojego psa, gdy bawi się nową zabawką, regularnie monitoruj stan przedmiotu, aby upewnić się, że pozostaje on bezpiecznym wyborem.

Zabawki interaktywne powinny być używane w zabawach psa z opiekunem, który zapewnia piekę i nadzór. Po sesji zabaw odłóż zabawkę poza zasięg psa.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium