facebook facebook  telefon 600 189 631 e-mail sklep@canilove.pl  logowanie   WYLOGUJ    ZALOGUJ  
 
  
Zwykły newsletter? NIE! To elitarny Psiesletter i 5% rabatu na zakupy!
Podaj swój adres e-mail i zyskaj dostęp do promocji, nowości i nowinek z naszego Psieslettera. Przy okazji zgarnij 5% rabatu na pierwsze zakupy! (rabat nie obejmuje produktów w promocji)
Chcę zapisać się do newslettera i otrzymywać na mój adres e-mail kody rabatowe, materiały edukacyjne, informacje o nowościach, promocjach i akceptuję Politykę Prywatności.
Wybierz walutę (choose a currency)
Materiałowy transporter dla psa, czyli wygodny sposób na podróże z psem 0
Materiałowy transporter dla psa, czyli wygodny sposób na podróże z psem

Materiałowy transporter dla psa, czyli wygodny sposób na podróże z psem

 

Pies to najlepszy towarzysz. Gdyby mógł, to nie odstępował by Cię nawet na krok. A dzięki transporterom podróż z pupilem jest łatwiejsza niż kiedykolwiek.

Możesz zabierać czworonoga na wycieczkę samochodem, pociągiem, samolotem itp. Transporter znacznie ułatwi  też m.in. podróż do weterynarza i na psie wystawy.

Twój milusiński nie lubi lub wręcz boi się transportera? Poniżej dowiesz się jak to zmienić i który transporter wybrać.

  


 Przeczytaj, a dowiesz się:


 Zobacz też: Jak wybrać klatkę dla psa?

 

Jak przyzwyczaić psa do transportera?

 

Jeśli chcesz przyzwyczaić psa do transportera, a jeszcze lepiej - sprawić by Twój psiak wręcz pokochał swój transporter, musisz sprawić, że poczuje się w nim jak w przenośnym domu. Wystarczy przestrzegać 3 prostych zasad:

 

#1 Nic na siłę!

Nie zmuszaj psa do wejścia do transportera. Chodzi o to, by on sam zechciał to zrobić i pozostać w środku. Nie może być pod presją. Pieski najczęściej boją się transportera lub klatki właśnie dlatego, że są lub były do nich wpychane na siłę. Nie tędy droga! Nie wyciągaj też psa z transportera na siłę. Pozwól mu wyjść samodzielnie.

Oczywiście są wyjątki od tych zasad, jak na przykład ogólny zły stan zdrowia czworonoga lub niektóre problemy z układem ruchu. Jednak również wtedy (a nawet zwłaszcza wtedy!) zadbaj o jego komfort. Bądź spokojny i delikatny. Możesz mówić do niego kojącym głosem. Spraw, by kontakt z transporterem był dla psa przyjemnym przeżyciem.

 

 

#2 Oswajaj psa z transporterem

Zacznij oswajanie psa z transporterem od wieku szczenięcego. Najlepiej, gdy pies od razu może go zobaczyć po przyjściu do nowego domu. Wtedy traktuje transporter, jak coś znajomego i naturalnego.

Co w przypadku, gdy Twój pies nie jest już szczeniakiem? Przynajmniej na kilka tygodni przed planowanym użyciem transportera, postaw go z otwartymi drzwiami w pomieszczeniu, w którym zwierzak lubi przebywać - w miejscu stale dla niego dostępnym. W ten sposób również przyzwyczai się do transportera. Z ciekawości od razu sam będzie wchodził lub chociaż zaglądał do środka. Bardzo prawdopodobne, że potraktuje transporter, jak kolejne legowisko.

Na początkowych etapach treningu z psem nie zamykaj go w transporterze. Możesz to zrobić dopiero wtedy, kiedy pies czuje się już wewnątrz nowego domu pewnie i swobodnie. Jeśli zauważysz u psa objawy lęku lub stresu po zamknięciu drzwi transportera, jak najszybciej je ponownie otwórz.

 

 

 #3 Stwórz pozytywne skojarzenia

A co możesz zrobić, kiedy nie masz czasu na stopniowe przyzwyczajanie psa do transportera? Najszybszą metodą będzie naprowadzanie psa na wejście do środka. Jak? Wytwarzaj jak najwięcej pozytywnych skojarzeń! :)

Umieść w transporterze np. ulubioną karmę pieska, pyszny przysmak lub najukochańszą zabawkę. Możesz też włożyć je wszystkie na raz. Chwal, głaszcz i nagradzaj psa smaczkiem za każdym razem, gdy wejdzie do transportera. Spraw, by to była najlepsza i pyszna zabawa!

 

przysmaki-dla-psa

 


 

Wskazówka

Możesz włożyć do transportera kocyk lub inny przedmiot używany przez pieska każdego dnia. Psiak chętniej wejdzie do środka, jeśli poczuje w nim własny zapach i zapach znajomych przedmiotów.

 


  

Niektóre psy (szczególnie szczeniaki) od razu chętnie wchodzą do transportera. Jednak przygotuj się na to, że czasem oswajanie psa może potrwać dłużej. Musisz uzbroić się w cierpliwość, szczególnie w przypadku dorosłych psów po przejściach, ze schroniska oraz posiadających traumę związaną z wprowadzaniem do transportera siłą. Pamiętaj, że jeśli zachowasz spokój i wytrwałość, po pewnym czasie z pewnością zauważysz pozytywne efekty. Gdy już wiesz, jak i kiedy wprowadzić transporter, pozostaje pytanie:

 

Jak wybrać transporter dla psa? - czyli wszystko co musisz wiedzieć przed zakupem

 

Jak wybrać transporter dla psa? Musisz pamiętać, że pies powinien traktować transporter jak swój azyl. Musi czuć się w nim komfortowo i bezpiecznie. Dobry transporter to taki, który:

  • ma odpowiednią wentylację (również na górze),
  • jest solidny, lekki i łatwy do wyczyszczenia,
  • otwiera się od boku i od góry – pies będzie mógł swobodnie wchodzić bocznym wejściem, a jednocześnie nie ucieknie łatwo górą, gdy będziesz potrzebować otworzyć transporter,
  • umożliwia psu swobodną obserwację otoczenia

Powyżej wymieniłam tylko najważniejsze cechy, które powinien posiadać transporter.  Obecnie wiele modeli wiodących marek ma liczne dodatkowe funkcje i udogodnienia. 

 


 

 WAŻNE: Transporter stanie się dla Twojego pupila wygodnym i bezpiecznym schronieniem tylko pod warunkiem, że będzie wystarczająco duży! Piesek powinien móc w nim swobodnie stanąć, obrócić się i położyć. Przed zakupem dokładnie zmierz swojego czworonoga!

 


 

Transporter materiałowy dla psa - dlaczego warto zwrócić na niego uwagę? Odkryj niezawodne transportery dla psiego podróżnika - MidWest! 

 

Transporter materiałowy dla psa chodzi Ci po głowie od jakiegoś czasu? Jeśli szukasz transportera dla swojego psiego przyjaciela, postaw na renomowaną markę - a taką z pewnością jest MidWest. Zajmuje się produkcją trwałych i solidnych klatek i transporterów dla psów oraz innych psich akcesoriów. Jednak na szczególną uwagę zasługują dwa transportery materiałowe: Duffy Expandable Pet Carrier i Canine Camper Tent Crate. Dlaczego?

  • Oba modele bardzo łatwo i szybko złożysz oraz rozłożysz - dosłownie w kilka sekund. 
  • Montaż i demontaż nie wymaga użycia żadnych dodatkowych narzędzi. 
  • Po złożeniu zajmują niewiele miejsca
  • lekkie, miękkie ale jednocześnie bardzo solidne i wytrzymałe
  • Łączą w sobie praktyczne i sprytne rozwiązania z komfortem i bezpieczeństwem Twoim oraz (co ważniejsze) pupila. 
  • Bez problemu je wyczyścisz
  • Liczne siateczkowe elementy zapewniają odpowiednią widoczność oraz przepływ powietrza
  • Mają podwójne zamki
  • Posiadają też wygodną tylną kieszeń, do której możesz włożyć przysmaki, miskę podróżną, worki na odchody i inne drobne akcesoria. 

Ponadto każdy z tych transporterów posiada swoje szczególne właściwości. I tak:

Canine Camper Tent Crate łączy w sobie zalety tradycyjnego transportera, klatki i namiotu. Posiada:

  • Solidną składaną ramę z rur stalowych, w której drut stabilizujący jest w kształcie litery U.
  • Dwa duże otwory wejściowe zapinane na zamek (jeden od przodu, drugi od góry).
  • Wzmocnione narożniki.
  • Gumowe antypoślizgowe nóżki na spodzie dla zwiększenia stabilności i bezpieczeństwa.
  • Widoczność dla psa (i opiekuna) z trzech stron (dwóch boków i góry), którą zapewnia przewiewna siateczka.
  • Możliwość zwinięcia przednich drzwi w rulon i zapięcie na rzep u góry transportera (jak w namiocie).
  • Wygodny uchwyt, pasek na ramię i zatrzaskowe pasy zabezpieczające składaną konstrukcję.

 

 

Natomiast Duffy Expandable Pet Carrier jest wyposażony w:

  • Wygodny, miękki dwustronny materac.
  • Rozkładany, w pełni przewiewny bok (jak w niektórych namiotach) również z wygodnym materacem – te połączenie tworzy dodatkową przestrzeń dla pupila do wylegiwania się.
  • Cztery możliwe wejścia ( w tym jedno od góry).
  • Z czterech stron przewiewna siateczka z możliwością obserwacji świata przez psa (i pieska przez właściciela) – w tym jedna na górze.
  • Pas na jednym boku, dzięki któremu szybko przymocujesz transporter do swojej torby podróżnej.
  • Uchwyty do wygodnego transportu.
  • Pasek z miękką poduszeczką i metalowymi sprzączkami, by było Ci wygodnie podczas noszenia pupila na ramieniu.
  • Wewnętrzną smycz zabezpieczającą przed ucieczką czworonoga.

 

 

Taki transporter to ogromne ułatwienie dla psich podróżników i ich właścicieli. Pamiętaj jednak o tym, że musi być dla pupila bezpieczny i komfortowy. Solidna konstrukcja i odpowiednia wentylacja oraz widoczność to podstawa. Podobnie jak dokładne zmierzenie swojego pupila przed zakupem.  

Dobre transportery wyróżnia lekkość, trwałość i wiele innych udogodnień. Są to praktyczne i pomysłowe rozwiązania stworzone z myślą o najbardziej wymagających pupilach i ich właścicielach. Dzięki tak wysokiemu poziomowi komfortu,  Twój czworonożny przyjaciel nie będzie chciał opuszczać transportera! :)

 

Chcesz kupić wymienione w artykule przedmioty? Oto lista dla Ciebie: 

 

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium