facebook facebook  telefon 600 189 631 e-mail sklep@canilove.pl  logowanie   WYLOGUJ    ZALOGUJ  
 
  
Zwykły newsletter? NIE! To elitarny Psiesletter i 5% rabatu na zakupy!
Podaj swój adres e-mail i zyskaj dostęp do promocji, nowości i nowinek z naszego Psieslettera. Przy okazji zgarnij 5% rabatu na pierwsze zakupy! (rabat nie obejmuje produktów w promocji)
Chcę zapisać się do newslettera i otrzymywać na mój adres e-mail kody rabatowe, materiały edukacyjne, informacje o nowościach, promocjach i akceptuję Politykę Prywatności.
Wybierz walutę (choose a currency)
Jak prawidłowo założyć psu szelki? 0
Jak prawidłowo założyć psu szelki?

Kompletujesz wyprawkę dla psa? Nie zapomnij o wyposażeniu zapewniającym psu bezpieczeństwo podczas spacerów czy podróży. Szelki dla czworonoga są coraz częściej wybierane, zastępując tradycyjną smycz. Czym się zatem kierować podczas zakupu i jak prawidłowo założyć psu szelki?

 

Szelki dla psa są coraz chętniej wybierane przez właścicieli czworonogów. Tego typu alternatywa dla klasycznej smyczy jest szczególnie polecana, jeśli pies zdecydowanie nie preferuje noszenia obroży i bardzo szarpie smycz podczas spacerów. Szelki są również dobrym rozwiązaniem dla małych i bardzo ruchliwych psów, które mogłyby odczuwać ból szyi podczas gwałtownych ruchów. Jak dostosować formę uprzęży i jak prawidłowo założyć psu szelki

Jak dopasować szelki dla psa?

Stając przed dylematem, jak dopasować szelki dla psów, warto w pierwszej kolejności zapoznać się z ich rodzajami. Na rynku dostępne są cztery główne rodzaje szelek dla psów:

  • spacerowe - jest to najpopularniejszy i najtańszy typ szelek dla psa. Jeśli zastanawiasz się, jak wyregulować szelki dla psa, decydując się na ten rodzaj, nie musisz się obawiać - modele spacerowe dostępne są w wielu rozmiarach, dzięki czemu ich dopasowanie do gabarytów psa nie stanowi żadnego problemu. 
  • sportowe - trwalsze i bardziej wytrzymałe niż klasyczne szelki spacerowe. Sportowe modele wykonane są z solidnych materiałów, chroniących psa przed otarciami, które mogłyby powstać podczas biegu lub przy obciążeniu. Jak dopasować szelki dla psa w typie sportowym? Warto sugerować się ich przeznaczeniem. W przypadku szelek sportowych możemy wyróżnić dodatkowy ich podział na szelki do biegania, zaprzęgowe, z obciążeniem itp.
  • profesjonalne - dedykowane psom - pomocnikom. Do tego typu uprzęży można zaliczyć szelki dla psów tropiących lub psów - przewodników.
  • samochodowe - stosowane w celu zapewnienia bezpieczeństwa psu podczas podróży. Zakładanie szelek dla psa w samochodzie jest intuicyjne i szybkie, dzięki czemu nie stresuje pupila. Szelki tego typu posiadają zapięcia, które wpinane są w klamrę od pasa samochodowego.

Jak założyć psu szelki?

Wydawać by się mogło, że obroża jest wygodniejsza w użytkowaniu zarówno dla psa, jak i jego opiekuna. Niekoniecznie! Szelki dla psa są wygodniejsze i bezpieczniejsze, zwłaszcza jeśli nasz czworonożny przyjaciel należy do ruchliwych zwierząt.

Jak dopasować szelki dla psa, aby zapewniały mu odpowiednią ochronę i komfort podczas użytkowania? W pierwszej kolejności psa należy zmierzyć, biorąc pod uwagę obwód szyi w najszerszym punkcie, obwód klatki piersiowej i długość linii górnej i dolnej (górna i dolna odległość między punktami, w których dokonaliśmy pomiaru szyi i klatki piersiowej). Szelki nie powinny być ani ciasne ani grube, gdyż mogłyby tworzyć otarcia na ciele psa. Warto również zwrócić uwagę na to, czy szelki nie posiadają ostrych krawędzi i elementów.

Jak wyregulować szelki psa?

To również nie należy do zbyt skomplikowanych zadań - najlepszym sposobem jest założenie szelek na ciało psa i dostosowywanie długości do gabarytów pupila. Jak dopasować szelki dla psa? Przede wszystkim nie mogą być one zbyt ciasne, gdyż to uniemożliwi psu swobodne poruszanie się. Szelki nie powinny być też za szerokie, powinny odpowiednio przylegać. Dobrze jest się zdecydować na szelki bezuciskowe, które wpływają pozytywnie na komfort pupila. To ważne szczególnie w przypadku delikatnych szczeniaków i starszych psów, które często mają dolegliwości bólowe. 

 

Zastanawiając się, jak założyć psu szelki, by czworonóg czuł się komfortowo, warto obserwować reakcję pupila. Jak zakładać psu szelki, jeśli jest ruchliwy? Przede wszystkim nic na siłę! Początki bywają trudne, pupil musi przyzwyczaić się do nowości. Zachęć psa smakołykiem, spróbuj zakładanie szelek zamienić w zabawę, bądź cierpliwy i konsekwentny - jeśli czynność zakładania szelek będzie regularnie powtarzana, w końcu stanie się dla czworonoga czymś naturalnym. Zakładanie szelek dla psa nie musi być trudne pod warunkiem, że ich rodzaj będzie odpowiednio dopasowany do gabarytów i specyfiki zwierzęcia. 

 

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium